VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Hodně bude záležet na jaře, říká Jiří Zivčák

Hodně bude záležet na jaře, říká Jiří Zivčák Znojmo /ROZHOVOR/ – Počet rozhovorů, které dal novinářům, by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Nyní ale jeho kariéra nabrala strmý růst. Ještě nedávno se o fotbalistovi Jiřím Zifčákovi moc nemluvilo.

Od té doby, co před čtrnácti dny odešel na testy do mistrovské Plzně, mu telefon skoro přirostl k uchu. A to i poté, co se do rodného klubu vrátil.

Jirko, jste zpátky doma. Jak to, že to nakonec v Plzni nedopadlo?
Šel jsem tam s ambicí udělat maximum, ale přeci jenom jde o mistra ligy. Byl jsem nohama na zemi. Domluvili jsme se na mém návratu s trenérem Vrbou. Momentálně bych měl v Plzni asi jen na lavičku a hrát za jejich béčko třetí ligu by bylo pro můj růst nevýhodné. Proto jsme se domluvili, že jaro odehraji ve Znojmě. Druhá liga má přeci jenom větší kvalitu.

Tak zní dohoda jen mezi vámi?
To rozhodně ne. Domluvil se na tom trenér Vrba se sportovním ředitelem Plzně i panem Kohoutkem. Takže domluva platí nejen mezi námi, ale i mezi kluby.

Dveře do Plzně tedy zůstávají otevřené?
Přesně tak. Záleží opravdu jen na mně. Na tom, jak se mi bude dařit na jaře, jak půjdu výkonnostně nahoru a podobně. O motivaci mám tedy evidentně postaráno. Přeci jenom, když vás pečlivě sleduje tým, který hraje evropské poháry, nedovolíte si nic ošidit.

Jak vnímáte čtrnáct dní strávených v kabině Plzně?
Bylo to v pohodě. Kluci byli výborní, je tam skvělá parta. Když opomenu tréninky, zápasy, zázemí, byla to vynikající zkušenost. Doufám, že se mi podaří ji zúročit.

S Plzní je momentálně spojován dopingový skandál Davida Bystroně. Byla tam kvůli tomu napnutá atmosféra?
Ne. Tohle se v kabině vůbec neřešilo, nepadlo o tom jediné slovo. Dozvěděl jsem se to jenom z médií. Kdybych neviděl noviny nebo televizní zprávy, vůbec bych nevěděl, že se něco takového řeší.

Už v neděli jste naskočil za Znojmo do utkání proti Jihlavě a hned jste dal gól…
Zápasy s Jihlavou mají svůj náboj. I tenhle zápas byl velice kvalitní. Nám šlo hlavně o to si vyzkoušet nějaké věci a zbytečně se nezranit.


Zdroj:http://znojemsky.denik.cz/fotbal_region/jiri-zicak-hodne-bude-zalezet-na-jare20120116.html

Vytisknout text k článku - Hodně bude záležet na jaře, říká Jiří Zivčák ... Vytisknout - Hodně bude záležet na jaře, říká Jiří Zivčák

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
říjen 2018
PoUtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31