Hlohovec po poločase zvrátil derby

Hlohovec po poločase zvrátil derby Hlohovec – Zápas dvou odlišných poločasů byl k vidění v Hlohovci, který hostil Charvátskou Novou Ves. Hosté v prvním poločase dokázali stoprocentní efektivitu, když dali dvě branky. Hlohovec kontroval z penalty. Ve druhé půli se domácí rozehráli k excelentnímu výkonu, hosty vymazali z trávníku, a třemi brankami během dvaceti minut utkání zvrátili na svou stranu.

„Měli jsme celý zápas víc ze hry, měli jsme střeleckou převahu i územní. Jen v prvním poločase nám to tam vůbec nepadalo, volili jsme nešťastná zakončení. Nedali jsme ani ty vyložené šance. Naopak Charvátská vytěžila z minima maximum. První dvě střely hostů skončily brankami v naší síti," hodnotil zápas kouč Hlohovce František Jankovič.

V okresním derby si oba soupeři podle očekávání nedali nic zadarmo. Při tvrdé hře měli více ze hry domácí, kteří v prvním poločase častěji ostřelovali branku hostujícího gólmana Elsnera. Během prvního dějství na něj vyslali celkem osm střel, ujala se ale pouze penaltová trefa Buriánka. Pokutovému kopu předcházela ruka Radka Kani ve velkém vápně. Domácí hráč ale ve 23. minutě už jen dorovnával skóre na 1:1.

Charvátské Nové Vsi totiž stačilo k poločasovému vedení vyslat na Drobiliče jen dvě střely mezi tři tyče. Obě však skončili v síti Hlohovce. Nejprve už ve 12. minutě prošel Bartoš po pravé straně až před brankáře a střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre. Pět minut před odchodem do kabin pak síť Hlohovce podruhé rozvlnil Radkovič.

„O poločase jsem kluky nemusel moc pobízet. Řekl jsem jim, že musí hrát dál, že tu smůlu prolomí. Ono se prakticky o nic nehrálo, oba týmy byly v polovině tabulky. No a my jsme ovládli úplně hru a jednoduchostí jsme Charvátskou přehráli," tvrdil spokojeně Jankovič.

Druhá půle začala tlakem domácího Hlohovce. Ten ještě ze standardních situací nedokázal dostat míč za Elsnera. Podařilo se to až v 56. minutě. Nutno dodat, že druhé vyrovnání Hlohovce bylo hodně šťastné. Poslední, kdo se dotkl balonu byl Sedláček, který přes Elsnera dotlačil pomalý balon do sítě. Ten stejný hráč byl pak v 62. minutě na konci učebnicové akce, když do prázdné branky dorážel míč za hostujícího brankáře. A Hlohovec poprvé vedl.

Taktika Charvátské hrát na brejky moc nevycházela. V zakončení selhal Radkovič, když vystihl rozehrávku Hlohovce. V cestě do branky mu stál jen brankář, a právě toho útočník hostů nastřelil. Další šanci skórovat spálil Bartoš, který přeloboval nejen brankáře, ale i branku.

Hlohovec měl i nadále střeleckou i poziční převahu. Hattrick měl na kopačkách Sedláček, ale v 72. minutě jej v samostatném úniku vychytal Elsner a v 88. minutě střílel ve vyložené šanci vysoko nad. Čtvrtou branku nakonec přidal umístěnou dalekonosnou bombou Liščínský a definitivně utnul naděje Charvátské Nové Vsi alespoň na bod.

Hlohovec se díky výhře dostal na třetí místo tabulky okresního přeboru, hráči Charvátské Nové Vsi jsou pátí.

Hostující trenér neměl po prohraném zápase náladu. „Dneska náš výkon hodnotit nebudu. Omlouvám se," prohodil Pavel Boublík.

Hlohovec – Charvátská Nová Ves 4:2 (1:2)

Branky: 23. Buriánek (pen.), 56. a 62. Sedláček, 79. Liščínský – 12. Bartoš, 40. Radkovič

ŽK: 1–2

Střely na branku: 18:4 (v poločase 8:2)

Rohy: 7:5 (1:1)

Diváků: 120

Hlohovec: Drobilič – Trpišovský, Valachovič, Málek T., Buriánek (K), Málek R. (74. Křen), Pekárek, Liščíský, Koryčánek, Sedláček, Drozd

Charvátská Nová Ves: Elsner – Boublík (84. Střítecký), Kaňa, Nešpor, Holota, Michna, Košťál (K), Očovan, Radkovič (89. Osička), Bartoš (69. Husák), Jedlička

Vytisknout text k článku - Hlohovec po poločase zvrátil derby ... Vytisknout - Hlohovec po poločase zvrátil derby