Frýdek využil chyb Břeclavi

Frýdek využil chyb Břeclavi Břeclav – Znovu se ukázalo, proč je Frýdek-Místek nejméně oblíbeným soupeřem Břeclavanů ve třetí lize. Hráči severomoravského týmu dokázali získat rozhodující náskok už v prvním poločase, kdy z minima vytěžili maximum. Těsně před koncem zápasu navíc po chybě gólmana přidali třetí trefu. Břeclav odešla poražená rozdílem třídy 0:3 a v tabulce klesla na páté místo.

„Věděli jsme, s čím na nás Frýdek vyrukuje. Byli jsme dobře připravení, ale srazily nás dvě obrovské minely vlastního brankáře při prvním a třetím gólu. Tentokrát neměl vůbec svůj den," hledal hlavní faktory středeční porážky kouč MSK Milan Valachovič.

Utkání začalo pro jeho svěřence nešťastně. Už v 5. minutě poslal malou domů jeden z domácích stoperů na Prokopa tak nešťastně, že skončila přesně u tyče, mimo dosah břeclavského brankáře. Frýdek se tak dostal do vedení, aniž by jedinkrát vystřelil na branku.

Když hostující Hynek Prokeš namířil po půlhodině hry vůbec poprvé mezi tři tyče domácí branky, byla z toho druhá trefa. Frýdeckomístecký útočník se dokázal prosadit mezi trojicí beků, na jeho střelu na vzdálenější tyč nedosáhl ani Prokop.

Břeclav se jen těžce dostávala k šestnáctce soupeře. Dvě dobré šance si ale vypracovali. Nejprve Málkův oblouček vykopával hostující hráč z brankové čáry. Největší šanci první půle zanedlouho spálil Neuberg, jehož střelu z malého vápna vyboxoval Prepsl. Cupákova dorážka z druhé vlny šla vysoko nad.

Po změně stran se hra Břeclavi směrem dopředu zlepšila, ale stále po byli hosté, kdo každou chvíli zaměstnávali brankáře MSK. Ten zlikvidoval dvě tutovky hostí.

Břeclav byla směrem dopředu neškodná, a to i poté, co Valachovič posílil útok hráči z lavičky. Výsledkem útočného snažení byla jen střela Ivančice do brankáře a Nevídalova hlavička nad.

Druhý slabší moment si vybral břeclavský brankář pět minut před koncem utkání. Střídající Grussmann poslal zleva centr do šestnáctky, který Prokopovi propadl pod rukavicemi do branky. To byla definitivní tečka za nepovedeným zápasem.

„V zápase bojovalo snad jen pět hráčů. Ti zbylí na tu soutěž momentálně nemají a stačí jim, že nastoupí. V týmu nám teď chybí konkurence," posteskl si Valachovič.

Břeclav se v tabulce třetí ligy po další porážce propadla na páté místo tabulky. Anglický týden zakončí v neděli na trávníku předposledních Ro­sic.

MSK Břeclav – Frýdek-Místek 0:3 (0:2)

Branky: 5. vlastní, 31. Prokeš H.

ŽK: Simandl, Navrátil – Molnár

Střely na branku: 5:6 (v poločase 3:1) Rohy: 7:5 (4:2)

Diváků: 170

MSK Břeclav: Prokop – Crla, Michal, Neuberg, Lysoněk (71. Chromeček) – Navrátil, Cupák, Simandl, Málek, Ivančic (59. Sasín) – Košulič (65. Nevídal)

Frýdek-Místek: Prepsl – Švrček, Wozniak, Molnár, Literák (K), Cesnek, Talián, Biolek (71. Chýlek), Schustrík (85. Javorek), Prokeš H. (77. Grussmann), Prokeš J.

Vytisknout text k článku - Frýdek využil chyb Břeclavi ... Vytisknout - Frýdek využil chyb Břeclavi