Fotbalistům Ráječka pomohlo vyloučení

Fotbalistům Ráječka pomohlo vyloučení Blanensko – Zápasy Ráječka, Boskovic i Rájce skončily stejným výsledkem 2:0. Body uhrála ale pouze Olympia.

Trojzápasový anglický týden v krajském přeboru zahájili fotbalisté Ráječka nejlépe, jak mohli. V sobotním domácím utkání porazili Slovan Bzenec 2:0. Klíčová situace se odehrála ve třicáté páté minutě, kdy došlo k vyloučení brankáře hostů Romana Pelíška a k nařízení pokutového kopu, který s přehledem proměnil kapitán Jan Sehnal.

„Romanův zákrok jsem přes ostatní hráče neviděl, takže se k němu moc nechci vyjadřovat. Co si ale myslím je, že to rozhodčí mohl vyřešit penaltou a žlutou kartou. Určitě to nebyl žádný likvidační zákeřný zákrok zezadu," polemizoval po zápase trenér hostů Libor Škodík. To jeho protějšek z Ráječka Lubomír Zapletal měl mnohem jasněji: „Pravidla mluví jasně. Když hráč obejde brankaře a ten ho potom sejme, tak se kope penalta a viník jde ven. Je to přísné, ale je to tak," vysvětlil.

Celá situace začala nenápadně. Hráči Ráječka měli v první půli lehkou převahu a ve třicáté páté minutě zahrávali nepřímý volný kop. Nepříliš povedený centr se stočil do brány a gólman Pelíšek jej nedokázal udržet v náručí. K míči se dostal Jakub Tenora, který se ale po kontaktu s Pelíškem vzápětí skácel na trávník. Rozhodčí bez rozmýšlení nařídil penaltu a po krátké diskusi s čárovým rozhodčím dokonce zvedl nad hlavu červenou kartu. Pelíšek musel do sprch a pokutový kop bez problému proměnil kapitán Ráječka Sehnal. Hosté pak byli podráždění a komentovali téměř každý výrok rozhodčího, což vedlo hned k dalším dvěma žlutým kartám za protesty.

„Musím uznat, že klukům trochu ujely nervy. Na druhou stranu domácí udělali mezitím dva útočné fauly nohama napřed, které by si žlutou zasloužily, a nic se nepískalo. Ale nechtěl bych se vymlouvat na rozhodčí. Podlehli jsme atmosféře a to hrálo Ráječku do not," zhodnotil výkon svého týmu Škodík.

Druhý poločas se hrál domácím s jedním hráčem navíc samozřejmě mnohem lépe. Řada šancí ale skončila mimo branku nebo v náručí střídajícího brankáře Zemana. Největší aktivitou hýřil kapitán Sehnal a byl to právě on, kdo nachystal i druhý gól. V sedmdesáté druhé minutě zkušeně pohlídal balón, než do útoku doběhli i ostatní spoluhráči, pak se uvolnil a poslal načechraný centr přímo na hlavu Michala Štrajta. Bzenec se sympaticky snažil až do konce zápasu alespoň vstřelit gól, ale Ráječko si už dvougólové vedení o pohlídalo.

Fotbalisté Kyjova se na další tři body pořádně nadřeli. Svěřenci kouče Františka Ondrůška měli proti Boskovicím celý zápas převahu, vytvořili si spoustu standardních situací i vyložených gólových příležitostí, ale střelecky se zase trápili. Vysvobození přinesl až vedoucí gól Kučery. Celek z Hodonínska nakonec zdolal desátý tým soutěže 2:0 .

„Mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem, šancí jsme v první půli měli dost. V koncovce nám ovšem chyběl důraz," řekl domácí kouč František Ondrůšek.

Jeho tým zahodil v úvodní části snad pět vyložených šancí. Boskovice dlouho držel výtečný gólman Švéda. Kyjovu ani nevadilo, že opět po týdnu zase dohrával o deseti.

Fotbalisté Rájce-Jestřebí si přijeli pro další prohru do trápícího se Rajhradu. Domácí díky brankám Fialy a Poláka ve druhém poločase poprvé na jaře vyhráli.

Rájec po výhře Zbýšova klesnul na poslední místo tabulky krajského přeboru. Po včerejším utkání s Bzencem má doma Rájec v neděli právě Zbýšov.

Ráječko – Bzenec 2:0 (1:0)