VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Fotbalisté mají šéfa z MND

Fotbalisté mají šéfa z MND Hodonín – Doba, kdy v okresním městě působily tři fotbalové kluby, je už nenávratně pryč. Přesto se hodonínské kopané blýská na lepší časy. Do klubu RSM totiž rázně vstoupila naftařská skupina MND. Její generální ředitel Zbyněk Parma je novým předsedou hodonínského fotbalového klubu.„Spolupráce a její podmínky jsou dohodnuté. Konkrétní formu podpory sportu uveřejníme v nejbližší době,“ oznámil mluvčí MND Dan Plovajko s tím, že jde o dlouhodobou koncepci především pro mládež, a to nejen tu fotbalovou.

RSM má také nového předsedu – Zbyňka Parmu. „Představa, že vstoupíme do klubu s cílem hrát první ligu, je mylná. Jsem zastáncem toho, že každý postup by měl mít svůj přirozený vývoj. Každopádně budeme jenom rádi, když se budou v Hodoníně vychovávat hráči nejen pro divizi, ale také pro nejvyšší české soutěže,“ uvedl generální ředitel MND Zbyněk Parma.

Také trenéři cítí po nejistých posledních letech určitou úlevu. „Určitě to zaručí stabilitu. Pevně věříme, že vstup MND bude mít především pozitivní vliv pro budoucnost klubu,“ řekl trenér hodonínské mládeže Lukáš Fojtík. S novým vedením se fotbalistům také vyjasnily cíle na jarní část sezony. „Hlavními úkoly jsou stabilizace a doplnění kádrů od žáků až po dorost. Muži se pokusí hrát o přední příčky v divizi. Nevíme ještě, kolik bude postupovat týmů do MSFL, takže ani postupu bychom se nebránili,“ prohlásil kouč hodonínských dorostenců.

Do podpory fotbalu se větší mírou zapojuje také hodonínská radnice. Již před Vánocemi zastupitelé schválili RSM milionovou půjčku na pokrytí nákladů za materiálové vybavení, cestovné trenérů a funkcionářů, pronájmy sportovišť, dopravy na utkání, tréninky a do školy. Tu ale na svém posledním zasedání odvolali a místo toho schválili převod hřiště s umělým povrchem do majetku města. „Podpora spočívá i v odkoupení hřiště U Červených domků. Tím pádem se dostane fotbalovému klubu prostředků k jejich činnosti. Na tento krok fotbalisté dlouho čekali,“ uvedl hodonínský starosta Igor Taptič. Za prodej hřiště by tak měl klub zinkasovat milion a půl korun.

Hodonínský starosta navíc ve středu potvrdil i zájem dalších sponzorů, kteří by fotbalistům rádi pomohli. Již v prosinci se vedení RSM domluvilo na spolupráci s Okny Ševčík a Hrušeckou stavební.

Přesto i tomto roce Hodonín počítá s přímými i nepřímými dotacemi do hodonínského mužského fotbalu. Ve schváleném návrhu rozpočtu může počítat s půlmilionovou přímou dotací pro dospělé. „Ve sportovním fondu je celkem dva a půl milionu korun, které budou rozdělené prostřednictví poukázkového systému. Toho se může zúčastnit veškerá mládež,“ uvedl vedoucí odboru financí a ekonomiky Marián Maňák.

Nejen fotbalisté se mohou těžit s podpory MND. „Příslib MND je, že tady bude podporovat více sportů. Zatím je to fotbal, ale podpora má přijít i do atletiky,“ dodal hodonínský místostarosta Vojtěch Salajka

Zdroj: http://hodoninsky.denik.cz/fotbal_region/fotbaliste-maji-sefa-z-mnd20120203.html

Vytisknout text k článku - Fotbalisté mají šéfa z MND ... Vytisknout - Fotbalisté mají šéfa z MND

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
září 2018
PoUtStČtSoNe
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30