Fotbalisté Dražovic si vyzkoušeli vedení v I.A třídě

Fotbalisté Dražovic si vyzkoušeli vedení v I.A třídě Vyškovsko – Ze soboty na neděli se hřáli na výsluní tabulky B skupiny I.A třídy. Přestože je pak z prvního místa sesadil Rohatec výhrou nad Dubňany, jsou fotbalisté Dražovic spokojeni. V této fázi soutěže, tedy před polovinou, ještě nikdy tak vysoko nebyli. Do sobotního utkání s Velkými Pavlovicemi budou doma nastupovat ze druhého místa.

Výborně si v A skupině stejné soutěže vedly Šaratice, které v utkání vysoké úrovně dokázaly sesadit z vedoucí pozice dosavadního lídra tabulky z Kunštátu. V A skupině I.B třídy naopak porážka 0:3 v Brně-Soběšicích neublížila Švábenicím. Alespoň co se tabulkového postavení týče, loňský nováček stále vede tabulku.

I.A TŘÍDA

Šaratice – Kunštát 1:0

Poločas: 1:0. Branka: Michal Jedlička. Šaratice: Plchut – Cének, D. Jedlička, M. Jedlička, Bukáček – Smetana, Zouhar, Rozbořil, Procházka (80. Buchta) – Mikojan (75. Klaška), Polášek.

„Bylo to velmi kvalitním utkání s množstvím šancí na obou stranách. Před velmi pěknou návštěvou, asi 150 diváky, jsme nakonec myslím, že zaslouženě, zvítězili," řekl trenér Šaratic Milan Galia.

Břeclav B – Dražovice 1:1

Poločas: 1:0. Branky: Nevídal – Měřínský. Dražovice: Řepka – Polášek, Jakeš, Vlach, Měřínský – Rychlík (70. Křap), Novotný, Galia, Kříž – Pelc, Svoboda.

Den před zápasem v Břeclavi vyhrály Dražovice způsobem „proti všem" na horké půdě v Rohatci (1:0). Remíza se zálohou ligového klubu je pak vynesla do čela tabulky. Utkání mělo dva rozdílné poločasy. První jasně patřil domácím, ve druhém měli navrch Dražovičtí a zaslouženě srovnali skóre. Nakonec mohli i vyhrát, ale Rychlík už za nerozhodného stavu neproměnil tutovou šanci, když šel sám na domácího brankáře. „V pátek jsme dohrávali utkání v Rohatci a v prvním poločase se na našich hráčích viditelně projevila únava. Domácí nás poměrně snadno přehrávali. Ve druhé půlce jsme už ale měli hru pod kontrolou a Břeclavi jsme vlastně už nic nedovolili. Naopak největší šanci utkání měl Rychlík, ale z úhlu neprostřelil vynikajícího domácího brankáře. Přitom se mu nabízela i přihrávka na Svobodu, který by zakončoval do prázdné branky. Ale i tak jsem s výsledkem i průběžným umístěním spokojený," chválil své svěřence trenér František Jakeš.

V utkání B skupiny I.A třídy remizovali fotbalisté MSK Břeclav B s Dražovicemi 1:1.

I.B TŘÍDA

Soběšice – Švábenice 3:0

Poločas: 3:0. Švábenice: Uhlíř – Gruber, Michael Jičínský, Holiš, Orel (70. Deutsch) – Jan Stříž, Jiří Pokorný, Lukáš Hladký, Kabele (52. Martin Novotný) – Boniatti, Jan Hladký. Trenér: Miroslav Boniatti st.

V lesním areálu se hrálo poměrně vyrovnané utkání, ale v důrazu v koncovce byli domácí jasně lepší. Švábenice i po porážce vedou tabulku, což je nejlepší pozvánka pro sobotní okresní derby, kdy do Švábenic přijedou nenápadně se lepšící Bohdalice.

Bohdalice – Medlánky 5:0

Poločas: 0:0. Bohdalice: Štěpán – Jašíček, Pacejka (80. I. Drbal), Prachař, Pospíšil – (72. Mindek), Podaný, Pánek, Usnul, Tilšer (77. Korkován) – Forró, Kolečkář.

„Ve vyrovnaném prvním poločase žádné z mužstev nevyužilo své šance. Ve druhém přišla z naší strany gólová smršť. V průběhu prvních pěti minut jsme skórovali hned dvakrát a neproměnili další dobré příležitosti. Hosté svou šanci na snížení nevyužili, a tak jsme v rozmezí mezi 66. až 73. minutou dokázali vstřelit další tři branky," popsal průběh zápasu trenér Bohdalic Petr Kalousek.

Ivanovice n. H. – Lipovec 2:1

Poločas: 0:0. Branky: 81. a 92. Olejníček – 58. Zouhar. Ivanovice: Klimek – Knap, Chmelař, R. Moravec, J. Pospíšil (29. L. Skřejpek) – Kramel, Navrátil, Šimek, Neckař (71. J. Skřejpek), Szeliga – Olejníček (92. P. Moravec).

Od úvodních minut byla na domácích hráčích patrná nervozita z důležitosti utkání. Lipovec velmi dobře napadal rozehrávku domácích, kteří tak hostům špatnými nahrávkami darovali několik možností jít brejky do přečíslení. Naštěstí pro Ivanovické hosté žádnou ze šancí nedokázali přetavit v gól. Začátek druhé půle byl vyrovnaný, ale co se hostům nepodařilo v první, dokázali v 58. minutě. Po brejku Zouhar z velkého vápna prostřelil Klimka. Domácí akce táhli především dva nejlepší hráči Olejníček a Navrátil. V 70. minutě mohl vyrovnat Neckař, ale z malého vápna přestřelil branku. Domácí bojovali a závěr jim vyšel parádně. V 81. minutě Knap vyslal Olejníčka do úniku, ten si blafákem položil brankáře a zkušeně skóroval do prázdné branky. V nastavení pak Navrátil nádhernou nahrávkou opět vyslal Olejníčka do úniku a ten vystřelil zlaté tři body pro domácí. Velmi kruté pro hosty, kteří si určitě zasloužili bodovat. Domácí hráči zase zaslouží pochvalu za to, jak dřeli i v době, když se jim vůbec nedařilo.

Vytisknout text k článku - Fotbalisté Dražovic si vyzkoušeli vedení v I.A třídě ... Vytisknout - Fotbalisté Dražovic si vyzkoušeli vedení v I.A třídě