Fotbalisté Blanska už vedou KP o tři body

Fotbalisté Blanska už vedou KP o tři body Blansko, Boskovice – Náskok fotbalistů Blanska na čele krajského přeboru vyskočil už na tři body. Doma totiž povinně porazili Rajhrad a druhý Vracov zároveň znovu zaváhal, pouze remizoval v Podivíně 2:2. Boskovice prohrály doma s Moravským Krumlovem.

Blansko už podobně jako Liberec nedohání v euforii prvního, ale titul je teď na něm. S tím nastupovali Blanenští na domácí nekvalitní trávník. Uklidnil je už po osmi minutách hry Doležel, který přehodil hostujícího gólmana.

To bylo ale na dlouhou dobu z gólů všechno. Do dvou šancí se ještě do přestávky dostal Janda, na druhé straně vychytal Bednář zblízka zakončujícího Kouřila.

Po přestávce pokračoval boj o další gól, Rajhrad stále věřil ve vyrovnání. Blízko mu byl chvíli před koncem, kdy Kalvoda těsně minul bránu. Vzápětí Blansko definitivně rozhodlo. Míč po ose Šenk-Janda-Crhák poslední z trojice poslal k tyči.

„Na kvalitu hry má v první řadě vliv terén, pak možná i náročný program, únava se přece jen kumuluje, každopádně je to další důležité vítězství," okomentoval další výhru trenér Blanska Michal Kugler.

Blansko vyhrálo poosmé za sebou a za týden v neděli jede pro další nutné body do Zbýšova. „Mají nejmenší možné hřiště, na kterém je Piták naučil presovat. Hrají úporný fotbal, bude to hodně o osobních soubojích," má soupeře přečteného Kugler. O vítězství v soutěži nechce zatím mluvit, jeho tým ještě čeká kromě slabších soupeřů derby v Ráječku i zápas v Kyjově.

A už ve středu 16. 5. v půl šesté večer hraje Blansko semifinále poháru v Mutěnicích.

Boskovice v minulém kole doma pouze remizovaly s předposledním Zbýšovem a v sobotu chtěly ztrátu napravit s Moravským Krumlovem. Ten prohrál na jaře pouze v Blansku, šestkrát přitom zvítězil ve druhé části sezony výsledkem 1:0.

V prvním poločase byli domácí aktivní a vytvářeli si šance, ale žádnou z nich nedokázali proměnit. Po bezgólové první půli udeřili jako první hosté. Boskovičtí se sice vrhli do útoku, ale v koncovce se jim dařilo opravdu mizerně. Soupeř je za to odměnil dalšími dvěma góly a odvezl si pohodlné vítězství 3:0.

„Výsledek neodpovídá hře. Utkání bylo vyrovnané. Doplatili jsme na to, že jsme nedali šance. Po tom prvním gólu jsme to otevřeli a v 88. a 90. minutě jsme ještě inkasovali dva góly," zhodnotil zápas trenér Boskovic Milan Peša.

Příští kolo jede jeho tým do Ivančic. „Věříme si, máme na t hrát s kýmkoli vyrovnaně," uzavírá Peša.

Blansko – Rajhrad 2:0 (1:0)

Branky: 8. Doležel, 87. Crhák