VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Fotbal už hraju jen pro radost z pohybu

Fotbal už hraju jen pro radost z pohybu Vrbice – Na odlehlém fotbalovém hřišti u Ochozí se prohánějí ve žlutých dresech hráči Vrbice. Svého soupeře ze Šitbořic ve III. třídě porazili snadno 6:2. Ve středu zálohy operuje nenápadně Michal Herůfek, který bydlí v nedalekých Čejkovicích. Přestože je mu šestadvacet let, zkušeností má na rozdávání. Nakonec dává i branku. 

Kde všude jste za hrával?

S fotbalem jsem začínal v Kobylí, poté jsem se přesunul do tehdejšího Slovanu Břeclav, kde jsem vydržel až do dorostenecké kategorie. Tu už jsem strávil ve Zbrojovce Brno. Odtud pak mé kroky vedly na Hodonínsko. Asi nejkrásnější fotbalové roky jsem prožil v Šardicích, poté následovala neméně příjemná štace v Ratíškovicích a smolný půlrok v Moutnici. Nesmím ani zapomenout na určitě zajímavá působení v Hodoníně a ve Bzenci před příchodem na Vrbici.

Proč jste si zvolil právě Vrbici, která hraje až ve III. třídě?

Důvody byly dva. Především mám k Vrbici vztah, protože odtud pocházejí moji rodiče a znám tu kluky. Druhým faktorem byl strýc, který mě přemluvil a oddálil tak konec mojí fotbalové kariéry.

Co považujete za své největší fotbalové úspěchy?

Měl jsem možnost potkat se na jednom hřišti s výbornými fotbalisty a díky fotbalu jsem získal spoustu kamarádů a známých. Díky fotbalu také člověk pochopí význam týmu, protože bez něj by jednotlivec ve fotbale nikdy ničeho nedosáhl.

Nejste v týmu za špílmachra nebo jsou v týmu i jiní hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží?

Já nikdy špílmachr ani spasitel nebyl. Od toho byli v týmu vždycky jiní hráči. Já byl spíše na tu neviditelnou, černou práci. Ale samozřejmě, že moje role v týmu na Vrbici je trochu odlišná od těch, které jsem měl v předchozích působištích ve vyšších soutěžích. Nicméně na Vrbici hrají kluci, kteří hráli vyšší soutěže například Jirka Kubík, David Mikulica nebo Roman Záruba. Od těch se pak můžou šikovní mladíci něco přiučit.

Michal Herůfek z Vrbice (ve žlutém) zakládá útočnou akci.

Jak se vám v dresu Vrbice daří? Kolik jste dal branek?

Vždycky je co zlepšovat, ale bez potřebných tréninků to jde těžko. V jarní části jsem dal zatím čtyři góly, ale těch šancí, které na ně bylo potřeba, to radši ani nebudu komentovat.

Jaký je ve Vrbici tým? Jsou tam mladí nebo naopak chlapi, kteří fotbal hrají jen pro zábavu?

Na Vrbici je poměrně vyvážený tým složený jak z mladíků, tak také ze starších zkušenějších hráčů, kteří už tolik neběhají, ale dají do hry více zkušeností. Pozitivní je, že zde hrají domácí kluci, fotbal je baví, mají do něj chuť, a tak mají vrbečtí fanoušci na koho chodit.

Je někdo, koho byste z vašeho týmu vyzdvihl. Kdo má nějaké zásluhy nebo je pro tým hodně prospěšný?

Jak už jsem naznačil, fotbal je hlavně týmová hra a pokud si to uvědomí všech jedenáct hráčů na hřišti, tak je pak pro každého jednotlivce jednodušší na hřišti vyniknout. Já bych spíš vyzvedl celé vedení a každého, kdo se o fotbal na Vrbici stará a k jeho činnosti, byť jen maličkostí, přispívá. Protože v dnešní době při konkurenci ostatních sportů a počítačů není jednoduché dát dohromady mužstva základny, žáků a dorostenců, ze kterých pak může čerpat i dospělá kopaná. Na Vrbici se to daří, což je obdivuhodné. Určitě k tomu přispívají i bývalí hráči Vrbice, kteří na fotbal nezanevřeli a dál jej podporují různými způsoby.

Při pohledu na tabulku hrajete klidný střed, přesto dáváte hodně branek.

Ano, řekl bych, že máme lepší útočnou fázi než obrannou, přesto máme pořád velké rezervy v zakončení, čímž si často zápasy zkomplikujeme a zbytečně ztrácíme body. Vždy si v zápase vytvoříme spoustu šancí, ale s jejím proměňováním už je to horší.

Nelákala vás někdy možnost hrát v zahraničí, například v blízkém Rakousku?

V Rakousku hraje spousta známých a kamarádů a i díky odlivu kvalitních hráčů do Rakouska kvalita našich výkonnostních soutěží upadá. Finanční odměny jsou často lákavější než předvedená hra a svým způsobem tyto hráče chápu, protože se jedná o možnost vydělat si nějaké peníze, a zhodnotit tak své celoživotní úsilí věnované fotbalu v něco hmotného. Já už v Rakousku jednou nohou byl, ale nakonec jsem nabídku s díky odmítl.

Hrajete teď jen amatérskou soutěž. Co vám fotbal dává?

Je pravdou, že svou fotbalovou kariéru už prakticky jen dohrávám. Přesto jsou pro mě zápasy pořád ještě dost emotivní a na hřišti jsem často hodně impulsivní, což není vždycky úplně vhodné. Fotbal mi ještě pořád dává radost z pohybu a ze hry, výborně se při něm odreaguji. Po zápase pak nesmí chybět posezení, které je po vítězném zápase o trochu veselejší, než po tom prohraném. Musím zato ale poděkovat hlavně rodičům, kteří mne celou moji fotbalovou kariéru podporovali a díky nim jsem s fotbalem prožil a stále prožívám spoustu nezapomenutelných zážitků.

Zdroj:http://breclavsky.denik.cz/fotbal_region/herufek-fotbal-uz-hraju-jen-pro-radost-z-pohybu-20120606.html

Vytisknout text k článku - Fotbal už hraju jen pro radost z pohybu ... Vytisknout - Fotbal už hraju jen pro radost z pohybu

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
září 2018
PoUtStČtSoNe
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30