FK Blansko ovládlo šlágr kola

FK Blansko ovládlo šlágr kola Blansko – Ze souboje dvou nejlepších útoků fotbalového krajského přeboru vyšlo vítězně Blansko. V sobotním domácím utkání o první místo tabulky přejelo Novosedly jednoznačně 3:0. O dva góly se postaral už tradiční kanonýr Trtílek, o ten třetí rychlonohý záložník Šenk.

„Myslím, že jsme si vytvořili víc šancí než soupeř. I tak je ale pro ně asi takovýto výsledek hodně krutý. Novosedly předváděly na našem hřišti pohlednou a skvěle organizovanou hru," usoudil po utkání blanenský kouč Karel Jarůšek.

Už před zápasem bylo jasné, že se diváci mohou těšit na útočný fotbal. Potkaly se totiž dva týmy s největším počtem nastřílených gólů v soutěži. Novosedly sice před zápasem měly ještě o gól více než Blansko, to se ale zase mohlo pochlubit i druhým primátem, nejlepší obranou. Tým trenéra Jarůška dostal ve dvanácti zápasech jen devět gólů a to je nejméně v celém krajském přeboru. A podle toho se utkání také vyvíjelo.

Novosedly se do šlágru kola pustily s pořádnou vervou. Už ve čtvrté minutě letěla hlavička Křivánka jen těsně vedle brány. Další šanci Mucaly už musel likvidovat gólman Juran. Ten se hlavně v první půlce pořádně zapotil a sám zneškodnil tři velké příležitosti hostů. Blansko se začalo dostávat více do hry až po první dvacetiminutovce. Kapitán Radim Bubeníček se pak po další nebezpečné situaci před vlastní branou vrhnul do protiútoku a po sólovém průniku poslal naslepo centr do vápna. Míč doletěl přímo na hlavu Trtílka a ten znovu dokázal, že čich na góly mu opravdu nechybí.

Stejně jako ve všech posledních zápasech i proti Novosedlům hráči Blanska ukázali, že jim druhé poločasy jdou ještě lépe než ty první. Už ve čtyřicáté deváté minutě se záložník Šenk odhodlal k dalšímu ze svých klasických průniků. Oběhl obránce stejně jako vybíhajícího gólmana Šelce a efektním padáčkem zvýšil na 2:0. Podobně drze si vedl i Trtílek, který se po nahrávce Doležela dlouho nerozmýšlel a obloučkem Šelce překonal podruhé. „Myslím, že jsme Blansku byli důstojným soupeřem. Já jsem klukům v šatně po zápase poděkoval za kvalitní výkon. Nehledě na výsledek," řekl trenér Novosedel Bohdan Ryšavý.

Blanenský snajpr

Teprve devatenáctiletý blanenský útočník Trtílek si díky dvěma sobotním trefám znovu vylepšil svůj gólový účet. V letošní sezóně nasázel soupeřům už osm gólů a je tak nejlepším střelcem Blanska. Střelecky se přitom probudil až na konci září. V prvních osmi zápasech sezóny, ve kterých nastoupil, skóroval jen jednou proti Rousínovu. Pak ale přišly dvě branky v Ivančicích a od té doby je Trtílek k nezastavení. V posledních čtyřech zápasech se trefil sedmkrát. „Honza je gólový. Ještě se musí naučit víc zapojovat do hry, ale každopádně je skvělý hráč, který je pro soupeře velmi nepříjemný," zhodnotil svého forvarda blanenský trenér Jarůšek, který musí už teď vymýšlet taktiku do dalšího zápasu.

Ten Blansko sehraje v neděli na půdě Rajhradu, který ze třinácti letošních utkání vyhrál jen čtyři. Svůj zápas v sobotu odehrálo také Ráječko, které doma zvládlo těžký zápas s Bzencem a zvítězilo 1:0. O něco méně se jedenácté kolo povedlo Boskovicím, které už o poločase doma prohrávaly 1:2 a výsledek už nezvrátily.

Blansko–Novosedly 3:0 (1:0)

36. a 80. Trtílek, 49. Šenk

ŽK: 37. Marák – 35. Mucala, 74. Štyks

Sestava Blanska: Juran – Bubeníček ©, Maška, Marák, Šíp – Beneš, Šplíchal, Pokorný (72. Zouhar), Šenk (79. Jarůšek) – Doležel (85. Mokrý), Trtílek

Vytisknout text k článku - FK Blansko ovládlo šlágr kola ... Vytisknout - FK Blansko ovládlo šlágr kola