Dražovice - další debakl

Dražovice - další debakl Vyškov – Ani bod nezískali zástupci Vyškovska ve fotbalové I.A třídě. Čtyřem porážkám „vévodí" dvouciferný debakl Dražovic ve Velkých Pavlovicích. Jedenáct gólů Dražovičtí dostali i před čtrnácti dny v Břeclavi s béčkem MFK.

I.A TŘÍDA

Dobšice – Slavkov 3:0 (2:0)

Branky: Stehlík, Záruba, Šuba. Sestava: Rettegy (46. Krčmář) – Holý, Hráček, Udržal – Lysák, Opletal (75. Půček), Strnad, Drobný, Líznar – Holásek (85. Hejdušek), Matocha.

Experiment s nezvyklým rozestavením hráčů, především tříčlennou obranou, hostům nevyšel. Hrálo se chaoticky nahoru – dolů, domácí hosty přehrávali rychlým fotbalem po stranách a přihrávkami do šestnáctky a měli víc šancí, než na tři góly. Ale skórovat mohli i Slavkovští. Do šancí se dostali Opletal, Strnad, Matocha a Holásek dokonce nastřelil břevno. Rozhodnutí padlo před poločasovou přestávkou, kdy domácí dali během dvou minut dvě branky. Křečovitá hra dopředu hostům úspěch nepřinesla, naopak do otevřené obrany inkasovali rozhodují třetí úder.

Čebín – Šaratice 2:1 (1:0)

Branky: Brodecký, Juračka – M. Jedlička. Šaratice: Hudeček – Karásek, Galia, Jedlička, Bukáček – Smetana, Zouhar, Rozbořil, Cének (65. Kalouda) – Kováč, Buchta (80. Dolčík).

„Slátaná" sestava hostů, bez zraněných bratrů Ptáčkových, Jiříkovského, Borovského, distancovaného Klašky a s nedoléčenými Jedličkou, Cénkem a Kovačem, mohla z Čebína přivézt body. Celé utkání byli hosté lepší a měli řadu velkých gólových šancí. „Jenže jejich proměňování bylo doslova tragické a navíc jsme oba góly dostali po hrubých individuálních chybách středu zálohy," konstatoval šaratický trenér Milan Galia. Rozhodující gól dal bojující Čebín pět minut před koncem a v posledním minutě jeden z jeho obránců vykopl z prázdné branky střelu Jedličky.

Břeclav B – Bučovice 4:1 (2:0)

Branky: Levčík, Nešpor, Paulík, Pospíšil – Handlíř. Sestava: Hanák – Brožina, T. Kachlík, M. Kachlík, Tichý – Handlíř, Vágner (65. Chadima), Hejný (78. Nový), Kubík – Damborský, Bil (17. Koudelka).

V pohledném zápase a nebyl průběh tak jednoznačný, jak ukazuje výsledek. Domácí, kteří mají velmi mladé mužstvo, hráli kombinační, běhavý fotbal, plný krátkých narážeček či dlouhých míčů za obranu na nabíhající útočníky či hráče druhé vlny. Měli územní převahu a tentokrát i dobrou produktivitu. Hosté vycházeli ze zajištěné obrany, spoléhali na rychlé brejky, dostávali se do zajímavých brankových situací, ale propadli v koncovce. Za stavu 1:0 zahodili tutovku z malého vápna, za stavu 3:1 trefili v jasné gólové šanci tyčku. „Vítězství domácích bylo zasloužené, byli fotbalovější, ale za výkon mohu naše hráče také pochválit. Bohužel jejich zakončení je stále velkou slabinou," konstatoval trenér Bučovic Alois Špičák.

Vel. Pavlovice – Dražovice 11:0 (4:0)

Branky: Vintrlík 3, Havlík 2, Jilka 2, Vašek 2, Ondryáš, Šabata. Dražovice: Z. Karger (46. Macháček) – T. Řepka, J. Karger, V. Pelc, Novotný – Šmerda – Snášel, Vlach, Minařík – T. Pelc, Bílek (60. Levíček).

Po Břeclavi druhá dvouciferná porážka Dražovic měla stejné důvody. Absence klíčových hráčů, nyní navíc zraněný gólman, takže druhou půlku musel po Kargerově zranění odchytat T. Řepka.

I.B TŘÍDA

Bohdalice – Ivanovice n. H. 2:1 (1:0)

Branky: 8. Prachař, 62. T. Novotný – 89. Valach. Ivanovice: Klimek – Chmelař, R. Moravec, Černý (76. P. Moravec), M. Pokorný – L. Skřejpek, Šimek, Szeliga, J. Skřejpek (72. Kramel) – Neckař (64. Valach), Konupka.

Ivanovice přijely bez dvou opor posledních zápasů Rychlíka a Olejníčka a na hře týmu to bylo patrné. Bohdalice hosty zatlačily před jejich vlastní vápno a bylo jen otázkou času, kdy vstřelí gól. Povedlo se jim to už v osmé minutě, kdy po typickém Kolečkářově dlouhém autu doklepl míč Prachař. Hosty v té době při domácích šancích podržel brankář Klimek. Druhý poločas se hrál podle stejných not, ale s dvěma výjimkami. Hosté měli dvě šance. Tu první ale zahodil Neckář. Druhou sice Valach proměnil, ale to už na zvrat bylo pozdě. Domácí zase měli hodně šancí a zase dali gól po autu Kolečkáře.

Lipovec – Švábenice 3:5 (1:3)

Branky: Sedlák, Zouhar, Závodný – 2. a 54. min. Lukeštík, 20., 30. a 71. J. Hladký. Sestava: Stěnička –Slavíček, Jan Stříž, Kapounek, Orel – Lukeštík, L. Hladký, J. Pokorný, J. Stříž – Š. Hladký (87. Petřek), J. Hladký.

St. Poddvorov – Křenovice 4:3 (2:0)

Branky: Bařina 2, Cupák, Homola – Dvořák, Ledvina, Rozkopal. Sestava: Žák – Vosmek (75. Ledvina), Klopar, Proniuk, Klimek – Procházka (60. Benda), Doležal, Uher, Urban – Rozkopal, Dvořák (85. Rotrekl).

Začátek utkání byl v režii Křenovic, ale několik střeleckých pokusů ze střední vzdálenosti se neujalo. V 22. minutě se naopak dostali před branku hostů domácí, mladý obránce Vosmek šel do skluzu a byla z toho penalta, kterou domácí s přehledem proměnili. Za pět minut nato skórovali podruhé a v 55. minutě mohli definitivně rozhodnout, ale střela orazítkovala břevno. Po patnácti minutách bylo vyrovnáno. Jenže domácí útočná síla se v závěru projevila. I když Křenovice dokázaly ještě jednou vyrovnat, v závěrečnému náporu už neodolaly.

Vytisknout text k článku - Dražovice - další debakl ... Vytisknout - Dražovice - další debakl