Derby znovu ovládli fotbalisté Slavkova

Derby znovu ovládli fotbalisté Slavkova Slavkov u Brna – Nováček, přestože byl podzimním lídrem soutěže a stále si v tabulce stojí mnohem lépe, se zase musel sklonit před zkušenostmi starousedlíka. Z pohledu Vyškovska bylo šlágrem třetího jarního kola krajských fotbalových soutěží derby v A skupině I.A třídy Slavkov – Šaratice. Stejně jako na podzim v Šaraticích v prestižním duelu měli až překvapivě hladce navrch fotbalisté Slavkova.

I.A TŘÍDA

Slavkov – Šaratice 3:0 (2:0)

Branky: 10. Líznar, 29. Matocha, 60. Lysák. ČK: 66. Borovský.

Slavkov: Rettegy (75. Krčmář) – Novák, Hráček, Drobný, Udržal – Lysák (80. Michálek), Holásek, Opletal (72. A. Kučera), Líznar – Strnad, Matocha.

Šaratice: Jiříkovský – Buchta, Ptáček, M. Jedlička, Bukáček – Smetana, Galia (46. Rozbořil, 82. Hřebíček), Zouhar, Cenek – Borovský, Kovač (46. Kalouda).

Domácí hosty ze nepustili do žádné vyložené šance, sami naopak zahodili mnoho dalších gólových příležitostí. Dle statistiky slavkovského realizačního týmu byl poměr střel na branku soupeře 8:0 a mimo 7:3. Rychlý gól v desáté minutě připravili Holásek s Lysákem, po jehož centru mohl Líznar hlavičkou doklepnout do sítě z brankové čáry. Druhý zásah přidal střelou z hranice velkého vápna Strnad. O minutu později mohl hosty vrátit do hry Cenek, jenže rovněž z pozice na hranici pokutového území netrefil branku. Definitivní rozhodnutí přišlo po individuální akci Matochy, kterou zakončil zcela volný Lysák. Kaňkou na zápase bylo vyloučení Borovského, který se ohnal loktem po Drobném a na pokyn hlavního rozhodčího uviděl červenou kartu.

Lednice – Dražovice 1:1 (0:0)

Branka Dražovic: Svoboda.

Dražovice: Z. Karger – Šmerda, J. Karger, Minařík, Měřinský – E. Bílek, Novotný, Vlach, Křap (75. T. Řepka) – Svoboda, T. Pelc (80. M. Jakeš).

V prvním poločase si Dražovice vypracovaly dvě vyložené šance, které bohužel neproměnily. Do druhého poločasu pak vstoupily aktivně a po pěkné kombinační akci se v 60. minutě vedení. Domácí vyrovnali patnáct minut před koncem z pokutového kopu po zbytečném faulu hostů v rohu velkého vápna.

Ratíškovice – Bučovice 1:1 (1:0)

Branka Bučovic: Navrátil.

Bučovice: Hanák – Brožina, Mikulášek, Kachlík (66. Bil), Tichý – Handlíř, Vágner, Hejný, Navrátil (88. Koudelka) – Kubík, Damborský.

V rušném a v závěrečných minutách emotivním utkání hráči Bučovic podali dosud nejlepší jarní výkon a zaslouženě se odvezli cenný bod. Od úvodních minut vycházeli hosté z pozorné obrany a využívali každé příležitosti k rychlému protiútoku. Bohužel šance, které volaly po gólu, zůstaly nevyužity. Domácí určitě nebyli lepším týmem, ale využili první šanci ke vstřelení gólu, a to hned v deváté minutě. Jejich naděje na zisk tří bodů žila do 82. minuty, kdy se hosté dočkali zaslouženého vyrovnání.

Alois Špičák, trenér Bučovic: „Podle průběhu hry a na počet vyložených šancí jsme měli získat všechny tři body. Na druhou stranu domácí mezi 70. a 75. minutou měli také dvě vyložené šance a kdyby je dali, tak jsme jeli domů s prázdnou.“

I.B TŘÍDA

Křenovice – Újezd u Brna 2:1 (0:0)

Góly: Baják, Rotrekl – Semmler.

Křenovice: Žák – Z. Urban, Klopar, Proniuk, Klimek – Procházka, Rotrekl, Doležal, Uher (75.Benda) – Baják (85. J. Urban) – Dvořák (65. Rozkopal).

I přesto, že soupeř je z Brněnska, měl i tento zápas punc derby. Lépe do něj vstoupili domácí a už ve čtvrté minutě mohli vést, ale Procházka v jasné gólové šanci poslal míč mimo branku. Domácí pak tlačili a Újezd odolával jen s vypětím všech sil a za cenu nedovolených zákroků. Po čisté šanci Dvořáka ale tlak Křenovic postupně opadal a jednu gólovou šanci si vytvořili i hosté. Ve druhém poločase to byl boj o střed hřiště. Po deseti minutách šli domácí do vedení brankou Bajáka, ale hosté po pěti minutách srovnali. Rozhodnutí přišlo v 75. minutě po rychlém brejku Rozkopala s Rotreklem. První jmenovaný vystřelil, míč se od obránce Odehnala odrazil k Rotreklovi a ten obstřelil brankáře hostů. V závěru Újezd vrhl všechny síly do útoku, ale žádnou šanci si nevypracoval, naopak domácí neustále hrozili z brejků, ale žádný se jim již proměnit nepodařilo.

Vytisknout text k článku - Derby znovu ovládli fotbalisté Slavkova ... Vytisknout - Derby znovu ovládli fotbalisté Slavkova