Debakl tentokrát postihl fotbalisty Šaratic

Debakl tentokrát postihl fotbalisty Šaratic Vyškov – Poté, co v minulém kole krajských fotbalových prohrály Dražovice v Břeclavi 0:11, utrpěl debakl další zástupce Vyškovska. Šaratice inkasovaly na domácím trávníku sedmičku od Slovanu Brno.

I.A TŘÍDA

Slavkov A – Bořitov 3:0 (2:0)

Branky: 8. Houšť, 15. vlastní, 82. Holásek. Sestava: Rettegy – Novák, Hráček, Drobný, Udržal – Lysák, Opletal (75.Strnad), Houšť, Líznar (80.Půček) – Holásek, Matocha (82.Kopunec).

Už v osmé minutě domácí vedli po úniku Petra Houště, kterého vysunul omilostněný Karel Opletal. Za chvíli se po míči do vápna radovali slavkovští podruhé. Střelcem byl jeden z hostujících hráčů, který se špatně zorientoval a „využil" prodloužení Opletala. Ve 40. minutě ale přišla přísná druhá žlutá pro Houště za faul na polovině hřiště a domácí pokračovali v deseti. Proto se ve druhé půli snažil spíš o udržení vedení. Zhruba deset minut před koncem pronikajícího Matochu srazil hokejovým bodyčekem obránce hostí a po rovněž druhé žluté kartě šel také do sprch. Po následující standartce hlavou zavěsil Holásek.

Šaratice – Slovan Brno 2:7 (2:5)

Branky: Buchta 2 – Indráček 2, Nevěděl 2, Hanák, Machát, Zbořil, ČK: 71. Klaška. Šaratice: Hudeček – Karásek, Jedlička, Bukáček, Cének – Smetana, Zouhar, Kováč (45. Rozbořil), Buchta – Galia, Klaška.

Šaratice nastoupily bez tří hráčů základní sestavy, brankáře Jiříkovského, Ptáčka a Borovského v poločase musel pro zranění střídat Kováč. Zpočátku nic nenasvědčovalo prvnímu „výbuchu" nováčka v I.A třídě. „Ve dvacáté minutě jsme vedli 2:1, jenže pak jsme si dali vlastní gól a pak jsme sedmi minut po školáckých hrubkách obrany i brankáře inkasovali další tři. A z toho jsme se už nevzpamatovali. Hostům vyšlo všechno, na co sáhli, ale to nás neomlouvá," řekl trenér Milan Galia. V závěru navíc domácí dohrávali bez vyloučeného Klašky po druhé žluté kartě za faul.

Rakvice – Bučovice 3:4 (1:2)

Branky: Pátek, Ráztočný, Šlancar – Bil, Damborský, Mikulášek, Kachlík

Sestava: Hanák – Brožina, Kachlík, Mikulášek, Tichý – Kubík, Hejný, Vágner, Handlíř – Damborský, Bil (75. Koudelka).

V oboustranně útočném utkání si hráči Bučovic odvezli zasloužené tři body. Domácí začali náporem, ale dvě přečíslení v úvodu utkání nedotáhli. Hosté čekali především na rychlé brejky, které v 19. a ve 27. miutě po pěkných fotbalových akcích ukázkově zakončili. Na domácí hráče padla nervozita, se kterou se potýkali do konce zápasu. I když se jim podařilo v dalším průběhu hry vyrovnat, hosté jim opět odskočili na rozdíl dvou branek. „Pro nezaujatého diváka se hrál atraktivní útočný fotbal, ale chyb při bránění, především z pohledu domácích, bylo hodně. Náš tým se tentokrát dokázal prosadit střelecky a vítězství je zasloužené," pochválil své svěřence trenér Alois Špičák.

Dražovice – Lanžhot 0:3 (0:2)

Branky: Darmovzal 3. Dražovice: Z. Karger – Šmerda, J. Karger, Minařík, Řepka – Bílek, Novotný, Vlach, Křap – Pelc, Svoboda (75. Snášel).

Výsledek neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Za předvedenou hru mi domácí minimálně bod zasloužili, jenže nebyli schopni vstřelit gól ani z nejvyloženějších šancí, kterých si vypracovali dost. Soupeř jim naopak uštědřil lekci z produktivity.

I.B TŘÍDA

Křenovice – Hr. Lhota 3:0 (0:0)

Góly : Klopar, Dvořák, Hausner

Křenovice: Žák – Vosmek, Klopar, Proniuk (46. Benda), Klimek – Procházka, Doležal, Uher, Urban – Rozkopal, Dvořák (85. Hausner).

Kvůli zranění chyběli domácím čtyři hráči základní sestavy, Baják, Rotrekl, Pauřík a Ledvina, ale s nejlepším týmem jara sehráli výborné utkání. Obě strany si vyhreacovaly několik šancí, ale v jejich proměňování byli důraznější Křenovičtí. V 55. minutě zahrával. Klopar z 25ti metrů trestný kop, který tečoval jeden z hostujících hráčů – 1:0. Za pět minut vysunul Doležal do samostatného úniku Dvořáka a ten s přehledem zvýšil. Na konečných 3:0 upravil střídající Hausner, který dorazil střelu Klopara po rozehraném rohovém kopu.

Ivanovice n. H. – Lipovec 4:0 (2:0)

Branky: 24. a 32. Olejníček, 57.m Neckař, 71. R. Moravec. Ivanovice: Klimek – Chmelař, R. Moravec, Černý, M. Pokorný – L. Skřejpek (83. Stašo), Rychlík, Olejníček (62. Konupka), Szeliga – Šimek (76. J. Skřejpek), Neckař.

Lipovec byl do zápasu s Ivanovicemi první v tabulce zápasů venku. Přijel ale bez pěti hráčů základní sestavy. V úvodu přesto hosté měli šance. Na domácích byla patrná nervozita, která ale po Olejníčkově vedoucí brance z týmu spadla a zápas se dohrál v jejich režii. V pohodě pak z řady šancí přidali další tři hezké góly. Velkou postavou zápasu byl právě Olejníček, který už sice hraje za B mužstvo, ale Lipovci dělal velké problémy.

Vytisknout text k článku - Debakl tentokrát postihl fotbalisty Šaratic ... Vytisknout - Debakl tentokrát postihl fotbalisty Šaratic