Crhák zrušil sérii Krumlova

Crhák zrušil sérii Krumlova Blansko – Skoro hodinu držel Moravský Krumlov v Blansku vedení 1:0. Jenže šestá jednogólová výhra se nekonala. Hosté úplně odpadli a nechali domácí i v deseti otočit zápas. „Hráči se na to ve druhém poločase prostě vy...i," ulevil si po utkání krumlovský trenér Karel Pelikán.

Už po pár sekundách hry mohlo být v Blansku veselo. Jandův nákop nakonec vítr donesl do tyče. Hosté od začátku ukazovali, proč na jaře ještě nedostali gól. Obrana pracovala na sto procent a Krumlovští ještě byli nebezpeční dopředu. V sedmé minutě blanenský gólman Bednář vytáhl na roh trestný kop, po něm následoval další roh a první branka zápasu. Ve vápně zůstal volný Schwarz a poslal hosty do vedení. „Hráči byli překvapení, že hosté hráli přesně tak, jak jsem říkal," povzdechl si nad prvním poločasem trenér Blanska Michal Kugler.

V sedmnácté minutě odešel ze hřiště zraněný Doležel, nahradil ho Jarůšek. Blansko nebylo schopné po inkasovaném gólu pořádné akce. Na vině byl hrbatý trávník, který kazil kombinaci, vedro a hlavně neprostupná obrana Krumlova. Ve 21. minutě prošel po brankové čáře s míčem Dupal, našel Beneše, tomu se ale střela nepovedla. Dupal poté zkoušel ohrozit bránu z trestného kopu, ale minul. Krumlovský gólman Bogner si pak poradil i s pohotovou dalekonosnou střelou Šípa. Tem patřil na hřišti k nejaktivnějším hráčům.

Protesty? Druhá žlutá

Blansku se v zakončení nedařilo, potvrdil to ve 30. minutě nepřesnou hlavičkou i Crhák. Po pětatřiceti minutách hry protestoval po faulu u rozhodčího Dupal a ten mu ukázal druhou žlutou kartu a poslal ho do sprch. Domácí měli před sebou v tu chvíli hodinu v oslabení a v úmorném vedru. Vyloučení Dupala se ovšem na hře Blanska nijak negativně neprojevilo. Naopak. Vytvořilo si tlak a ještě do přestávky šance a sérii standardních situací. Gól však po žádné z nich nepadl. Neprosadil se Crhák ani Jarůšek, když se ocitl s míčem těsně před gólmanem v obklopení obránců.

Po unaveném začátku druhé půle se domácí postupně rozehráli k parádnímu představení. Po náznacích šancí udeřil nejzkušenější muž v blanenském týmu, kanonýr Petr Crhák, který zlobil hosty dobrým výběrem místa, sbíráním a držením míčů a nebezpečnými střelami celý zápas. V 57. minutě se k němu po několika střeleckých pokusech dostal ve vápně míč a Crhák ho mazácky poslal přízemní střelou k tyči.

„Ze začátku nám to moc nešlo, vázla nám na tom našem trávníku kombinace. Ve druhé půlce jsme začali hrát už náš fotbal. Šli jsme z kabiny jako za stavu 0:0 a s tím, že chceme vyhrát i pro Vildu, který toho pro nás udělal hodně," řekl k zlepšenému výkonu Blanska gólman Jindřich Bednář.

Jeden tým

Po vyrovnávací brance přestal Krumlov existovat. Blansko v deseti převzalo iniciativu a dělalo si s neškodným soupeřem, co chtělo. Hosté vůbec nestíhali rychlou kombinaci, fyzicky odpadli. Zasloužené vítězné branky se domácí diváci dočkali v 71. minutě. A znovu se trefil nehlídaný Crhák. Tentokrát po centru Šípa a špatnému odhadu gólmana.

Blansko pokračovalo v tlaku a vytvořilo si další šance, hosté mohli srovnat těsně před koncem po rohu a závaru před Bednářem, každopádně gól už nepadl a Blansko udrželo vydřené vítězství.

Ve všech pěti jarních zápasech vyhrál Moravský Krumlov 1:0. Stejným skóre vedl i v Blansku. To ale ukázalo svoji sílu a sérii i v deseti razantně utnulo. Stejně jako v minulém kole vítěznou jízdu Podivína. „Je to vybojované vítězství. Věnuju ho švagrovi a Vildovi Součkovi," uvedl stručně Crhák, který kvůli osobním záležitostem neměl důvod k bujaré oslavě.

Hostující trenér bral porážku klidně, ale pro hráče moc pochopení neměl. „Nechávali jsme soupeřovým hráčům volný prostor, nepohlídali jsme Crháka. Přitom jsem je upozorňoval o přestávce, že přesně takhle bude Blansko hrát," uvedl po zápase Pelikán.

Blanenský Michal Kugler byl maximálně spokojený. „Rozhodla naše fyzická kondice. Nedělá nám problémy hrát ani v deseti," uzavřel.

FK Blansko – FC Moravský Krumlov 2:1 (0:1)

Branky: 57. a 71.Crhák – 8. Schwarz

Diváků: 250

Vytisknout text k článku - Crhák zrušil sérii Krumlova ... Vytisknout - Crhák zrušil sérii Krumlova

Úřední zprávy JmKFS
07.12. - Úřední deska
07.12. - Termínová listina JmKFS pro jarní část soutěžního ročníku 2017/2018
01.12. - Nominace U13 + propozice na halový turnaj v Bratislavě 9.12.2017
30.11. - Komuniké KR č. 8 podzim 2017
29.11. - Výsledky Meziokresní soutěže ,, O pohár předsedy JmKFS"
23.11. - Komuniké ze zasedání VV JmKFS 13.11.2017
20.11. - Nominace na Meziokresní turnaj v Blansku 27.11.2017
20.11. - Výsledky U13, U14 na utkání BFZ - Bratislava 15.11.2017
20.11. - Doškolení licence C - 14.ledna 2018
16.11. - Úřední zprávy JmKFS č.19
09.11. - Doškolení UEFA B licence
09.11. - Nominace U13, U14 na utkání výběrů Bratislavský FZ - Jihomoravský KFS 15.11.2017