VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Chlouba Švábenic?

Chlouba Švábenic? Švábenice - Fotbalové kabiny za téměř dva a půl milionu korun v těchto dnech dokončují ve Švábenicích. Práce začaly loni v červenci a nové kabiny nahradí stávající zázemí fotbalového hřiště, které je už pětapadesát let staré. Část nákladů na stavbu pomohla vedení městyse zaplatit dotace. 

Zdroj:http://vyskovsky.denik.cz/zpravy_region/chlouba-svabenic-nove-kabiny-pro-fotbalisty-20120502.html

Právě dotace pomohla se stavbou kabin v loňském roce. V tom letošním čekaly Švábenické především finální práce. Ty už obec doplatí z vlastního rozpočtu. „Původně jsme počítali s rozpočtem v celkové výši dva miliony čtyři sta tisíc korun. Stavební práce se ale nakonec trochu prodraží, přesto se vejdeme do dvou a půl milionu korun," vypočítal starosta městyse Josef Kubík.

Téměř u konce

Fotbalové kabiny jsou těsně před dokončením. „Stavební práce už téměř skončily. Teď zajišťujeme jejich elektrifikaci. Jakmile namontujeme elektroměr, můžeme začít kabiny okamžitě provozovat," ujistil starosta.

Kabiny budou podle jeho slov poskytovat veškerý komfort pro fotbalisty i sportovní fanoušky. „Snažili jsme se myslet na všechny detaily. Nechybí tak například ani bezbariérové sociální zařízení," dodal Kubík.

Stavba nových kabin těší i místní. „Sice na fotbal moc často nechodím, ale vím, že staré kabiny nebyly nic moc. Zvlášť, když se člověk podívá na zázemí fotbalových hřišť v okolních obcích. Nové zázemí pro fotbalisty teď bude určitě chloubou Švábenic," myslí si například Petr Prášil ze Švábenic.

Vytisknout text k článku - Chlouba Švábenic? ... Vytisknout - Chlouba Švábenic?

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
listopad 2018
PoUtStČtSoNe
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30