VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Brno postupuje do první ligy

Brno postupuje do první ligy Fotbalisté Zbrojovky Brno jsou po roce opět prvoligoví. Rozhodl o tom licenční tribunál fotbalové asociace a tento verdikt potvrdilo i ligové shromáždění. Brnu pomohl stadion odpovídající prvoligovým parametrům a má tudíž profesionální licenci

 Zmíněnou licenci naopak nedostaly první tým druhé ligy Ústí nad Labem a stejně tak i třetí Baník Sokolov. Na jejich nevyhovujících stadionech nejvyšší soutěž hrát nelze. Brno ve druhé lize skončilo čtvrté a doprovodí do první ligy Jihlavu, která skončila druhá za Ústím a se stadionem rovněž žádné problémy nemá. Fotbalisté Ústí chtěli hrát domácí zápasy nejvyšší soutěže na stadionu v Teplicích, jenže tuto výjimku dostali už před dvěma roky. Od té doby se však v ústeckém fotbalovém areálu nic nezměnilo... Sokolov o výjimku, která by mu umožnila hrát první ligu na pronajatém stadionu, ani nežádal. Mužstvo Sokolova totiž chce hrát domácí zápasy pouze na svém stadionu.

"Podle mého názoru by se s výjimkami mělo přestat. Klub, který má ambice na první ligu, musí s licenčními podmínkami počítat. Za jakých okolností mohou hrát nejvyšší soutěž, to věděli jak v Ústí, tak v Sokolově," poznamenal už v pondělí místopředseda asociace za ligu Dušan Svoboda, který zároveň šéfuje ligovému shromáždění. Brno se do nejvyšší soutěže vrací po roční pauze, až na jeho poslední druholigové působení odehrálo všechny zbývající ročníky první ligy od léta 1993, kdy samostatná česká liga startovala. Nejlepším umístěním se Brněnští mohli pochlubit v roce 1995, kdy skončili třetí. Loni na ně zbyla až patnáctá příčka a sestoupili.

Zdroj: http://fotbal.idnes.cz/fotbalove-brno-se-vraci-do-prvni-ligy-dsw-/fotbal.aspx?c=A120606_094813_fotbal_mn

Vytisknout text k článku - Brno postupuje do první ligy ... Vytisknout - Brno postupuje do první ligy

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
září 2018
PoUtStČtSoNe
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30