Brno na Spartě dle tradice

Brno na Spartě dle tradice Stalo se už smutnou tradicí, že Brno na Spartě nevyhrává. Nestalo se tak ani 19.března 2011. Hráčem zápasu se stal Tomáš Pekhart, kterému v prvním poločase dvakrát přesně přihrál na gól Kamerunec Kweuke. Brno tak nevyužilo prohry Českých Budějovic k posunu v tabulce. To fotbalisté Sparty opět stáhli náskok Plzně na pět bodů.

V brněnské sestavě chyběl vykartovaný Filip Rýdel a záložníci Folprecht s Valentou, kteří ve Zbrojovce hostují právě ze Sparty a nemohou proti ní nastoupit. Sparta se musela obejít bez svého tradičního kapitána a vůdce Tomáše Řepky, který chyběl kvůli žlutým kartám. Jeho místo zaujal Tomáš Zápotočný. I přes tento velmi citelný zásah do domácí sestavy varoval brněnský trenér Večeřa před silou Sparty, a že absence Řepky může být pro ni naopak plusem.

Jeho slova se potvrdila už v páté minutě utkání. To úřadovala dvojce Kweuke - Pekhart poprvé. Prvně jmenovaný našel přesnou přihrávkou svého kolegu z útoku a Pekhart lobem překonal Krbečka. Úvodní branka vnesla po nervózním začátku na domácí kopačky více klidu. Možná až moc. Okolo 20.minuty Brno převzalo na chvíli otěže zápasu do svých rukou. Brněnskému tlaku ovšem chybělo to nejpodstatnějí - přesné zakončení. Nejblíže k vyrovnání měl v 21.minutě Marek Střeštík ze standartní situace. Jeho rána ovšem skončila těsně vedle branky Jaromíra Blažka. O deset minut později se Letenští znovu ujali vlády nad svým domácím hřitěm. Výsledkem byl gól na 2:0. Ta přišla po chybě brněnské obrany, po které se k míči dostal Leo Kweuke a poslal perfektní přihrávku svému parťákovi z útoku Tomáši Pekhartovi. Ten si s míčem poradil jako správný kanonýr a uklidil ho do branky.

I přes poločasový výsledek Zbrojovka zápas nezabalila. Z kabiny vyla brněnská družina z odhodláním s výsledkem jetě něco udělat. Nejblíže k tomu byl Simerský, který po rohu mířil těsně vedle. Asi největší šanci na zkorigování výsledku měl v 52.minutě Radek Rabušic. Jeho střelu ovšem zlikvidoval Blažek. Sparta ovšem vzala brněnský tlak jako varování a znovu se začala soustředit na svůj výkon a kontrolovat svůj dvoubodový náskok, který následně vydržel až do konce.

Brno si tak na body bude muset počkat do dalšího kola. K jejich zisku bude musit porazit 3.dubna doma Teplice.