Blatnice sesadila Trauben z čela první B třídy

Blatnice sesadila Trauben z čela první B třídy Blatnice – Trenér Bíla se raduje, záložník Bíla smutní. Rodinný souboj skončil vítězstvím otcova týmu, syn si se svými kamarády musí na odplatu počkat do jara. Blatnice totiž ve šlágru třetího kola první B třídy přehrála Hroznovou Lhotu 5:2. Nadprůměrný zápas, který sledovalo tři sta diváků, rozhodl domácí útočník David Vaněk, který vstřelil ve vyhroceném derby gól a další dvě branky svým spoluhráčům připravil.

Zápas se měl podle losu hrát v Hroznové Lhotě. Na Zelničkách se však rekonstruuje trávník, a jelikož vedení Blatnice souhlasilo se změnou pořadatelství, utkaly se oba týmy pod svatým Antonínkem.

Domácí tým zapomněl před vlastním publikem na poslední nevydařený duel s Žarošicemi a po jednoznačné výhře se posunul za FC Veselí na druhé místo tabulky.

„S výsledkem musíme být spokojení. Narazili jsme na silného soupeře, který byl v prvním poločase lepší. My jsme byli naopak v úvodní části zbytečně nervózní. Nakonec jsme ale byli šťastnější, produktivnější a disciplinovanější. Výsledek je pro hosty ale krutý," zhodnotil pikantní duel domácí kouč Jaroslav Bíla.

Ten se už poněkolikáté postavil proti svému bývalému týmu.

Hroznová Lhota vstoupila do derby lépe. Hosté byli v úvodu herně lepší i nebezpečnější. Petr Lipčík v jasné šanci nepřehodil domácího gólmana Motyčku.

Blatnici i ve víkendovém šlágru zdobil hlavně rychlý přechod do útoku. V 11. minutě utekl hostující obraně Vaněk. Domácí kanonýr ovšem pálil těsně vedle.

Blatnice se branky dočkala ve 22. minutě. Vaněk vysunul Ondrouška, jeho ránu stačil gólman Hroznovky Jurásek pouze ztlumit. Vaněk už dorážel za brankovou čarou.

Trauben produkoval v derby pohledný kombinační fotbal. Hosté měli vyložené šance, ale v koncovce se trápili. Mladíka Falešníka vychytal Motyčka. Na druhé straně hlavičkoval po rohu Vaňka stoper Vyskočil.

Kouč Blatnice Bíla zareagoval na převahu soupeře střídáním. Nevýrazného Peřinu nahradil útočník Janík. „Byl to taktický důvod. Hořely nám kraje. Špatně jsme přistupovali k hráčům soupeře. Střídání nám naštěstí vyšlo," pravil Bíla.

Ten si oddech hlavně po šancí svého syna Ondřeje, který pálil zblízka těsně nad. Hosté dokázali vyrovnat ve 38. minutě, kdy hlavou zatloukl míč do sítě neobsazený Pravda.

Remízový stav ale v Blatnici do konce první půle nevydržel. Hostující obrana znovu nechala příliš prostoru domácímu forvardu Vaňkovi, který obešel i bezmocného Juráska a v pohodě poslal míč do prázdné branky.

Blatnici patřil i úvod druhé půle. Po Janíkově přihrávce ještě pálil Vaněk nad branku, ale v 54. minutě už se domácí zase radovali. Načechraný Vaňkův centr našel hlavu Cilečka, který po rohu zvýšil na 3:1.

Hroznová Lhota se snažila nadprůměrný duel krajské soutěže zdramatizovat, ale před brankou tradičního rivala byla bezradná. Snížit mohl střídající Bartošek. Jeho ránu ovšem zneškodnil pozorný Motyčka.

Hosté vstřelili kontaktní branku až v 84. minutě. Rušný zápas zdramatizoval vysunutý stoper Laga. Naději Hroznové Lhoty na prodloužení vítězné série ale rázně utnul střídající Soviš, který využil dalšího zaváhání hostující obrany a zblízka prostřelil Juráska.

Závěr zápasu neunesli hostující příznivci, kterým se nelíbil výkon mladého asistenta rozhodčího Vojtka. Pořadatelé však nepříjemnou situaci včas uhasili a zápas se v klidu dohrál.

„Měl jsem strach hlavně o naše hráče, aby nedostali červenou kartu Rozhodčí utkání nezvládl. Karty dával pouze na jednu stranu. Je to jako kdybyste se dívali pouze na sever a to, co se děje na jihu, vás nezajímalo. Ale je to za námi," pronesl kouč Hroznové Lhoty Antonín Špiruda.

Blatnice navíc zasadila zdeptanému soupeři pátou ránu. Na konečných 5:2 upravil další náhradník Bachan.

„Zápas rozhodly naše chyby v obraně a neproměněné šance. Když nedáme gól ani z malého vápna, tak je to špatné," smutnil Špiruda.

Ten z porážky tragédii nedělal. „Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř. Byl to oboustranně pěkný zápas. Oba týmy útočily. Znovu opakuji, že jsme doplatili na neproměňování vyložených příležitostí. Herně to z naší strany tak špatné nebylo. Nestrannému se musel zápas líbit," dodal Špiruda.

3. kolo 1.B třídy sk. C –

FK Blatnice – Sokol Hroznová Lhota 5:2 (2:1)

Branky: 22. Ondroušek, 43. Vaněk, 54. Cileček, 85. Soviš, 89. Bachan – 38. Pravda, 84. Laga

Rozhodčí: Dohnal – Šmarda, Vojtek

Žluté karty: Cileček – Lukáš Lipčík, Šebesta, Laga, P. Lipčík

Diváci: 300

Blatnice: Motyčka – Jakub Cícha, Cileček, Vyskočil, Štefánek – Peřina (31. Janík), Schmeister, Macko, Jan Cícha (62. Bachan) – Vaněk (72. Soviš), Ondroušek.

Hroznová Lhota: Jurásek – Šebesta, Laga, Schwarzbier, M. Lipčík (66. J. Lipčík) – Pravda, Bíla, L. Lipčík, Jung – P. Lipčík, Falešník (68. Bartošek).

Zápas pohledem ...

„Dal jsem pouze jeden gól. Ten první dal Martin Ondroušek. Byl to bojovný zápas. Hroznová Lhota měla v úvodních dvaceti minutách převahu. Soupeř nás převálcoval. My jsme ale dali první gól, který nám pomohl. Postupem času jsme se otrkali, hru jsme vyrovnali a po změně stran jsme byli nebezpečnější. K vítězství nám pomohl třetí gól, po kterém Hroznovka otevřela hru. Hosté to ale měli složité. Po většinu zápasu hráli do plné obrany. Těžko se přes nás dostávali. Nás podržel i brankář Motyčka. Za důležité tři body jsme rádi.

Závěr byl hodně emotivní. K tomu ale svým výkonem přispěli rozhodčí. Na druhé straně to, co zapískají je svaté. S jejich verdikty už člověk nic neudělá.

Zápas jsem nedohrál kvůli zranění ramene. Mám ho naražené. Nechtěl jsem to pokoušet, protože za týdne hrajeme další důležitý zápas s Kněždubem, a pak nás doma čekají v poháru Ratíškovice. Máme nabitý program, ale před vlastním publikem chceme vytěžit maximum.