Blatnice otočila duel s Ratíškovicemi

Blatnice otočila duel s Ratíškovicemi Blatnice – Poslední finalista skončil v letošním ročníku Krajského poháru FAČR už ve druhém kole. Baníku vystavila stopku Blatnice, která si poradila už s druhým účastníkem první A třídy. Ratíškovice odjely stejně jako před měsícem Rohatec z Veselska s porážkou 1:4. Favorit se přitom po brance Kopla dostal na začátku druhé půle do vedení. Ve zbytku utkání už ale stříleli branky pouze domácí.

Obrat režíroval David Vaněk. Blatnický kanonýr vstřelil vyrovnávací gól a další dvě branky svého týmu připravil. Blatnice tak bude společně s Veselím nad Moravou hájit barvy hodonínského okresu ve čtvrtfinále tradiční soutěže. „S postupem jsme spokojení. Pro naše mužstvo je to bonus navíc. Hráči získávají další cenné zkušenosti. Máme v týmu spoustu mladých kluků, kteří se proti soupeřům z vyšší soutěže zlepšují," pravil blatnický kouč Jaroslav Bíla.

Zkušený lodivod šetřil proti Ratíškovicím několik opor. Pouze na lavičce náhradníků zůstali David Vaněk, Jan a Jakub Cíchovi. Zranění zase nepustilo do hry obránce Štefánka. „Kluky jsem šetřil úmyslně. Vyzkoušel jsem méně vytížené hráče. Nemáme až tak široký kádr, proto jsem chtěl dát proti těžkému soupeři šanci dalším klukům," vysvětlil své rozhodnutí Bíla.

Ani Baník nepřijel do Blatnice zdaleka kompletní. Hostům z různých důvodů chyběli Machala, Macek, Bábíček, Blaha nebo Brezina. Ratíškovice byly i bez několika opor v prvním poločase herně lepší. Do vážnější šance se však favorit nedostal.

Střely Vacenovského, Kopla, Kadlčíka a Lukáše Koplíka skončily mimo. V největší příležitosti úvodní části se ocitl Michal Vacenovský. Jeho hlavičce po centru Korduly však scházela razance.

Domácí v první půli často chybovali. V útočné fázi Blatnici scházel kanonýr Vaněk. Mladíci Janík s Minaříkem se přes pozornou obranu soupeře nedostali. Pokusy Macka a Vyskočila se mezi tři tyče nevešly.

Sto padesát diváků se fotbalem začalo bavit až po změně stran. Hostující příznivce potěšil v 54. minutě Radim Kopl, který parádní ranou zakončil individuální průnik Kotáska. Hostům ale radost dlouho nevydržela. O minutu později využil nepozornosti obrany Baníku Vaněk. Známý okresní kanonýr si poradil s Koplíkem a přesnou ranou překonal bezmocného Myšáka.

Blatnice po vyrovnání neuvěřitelně ožila a donutila soupeře k chybám. Kadlčíkovo zaváhání v rozehrávce potrestal zakončující Ondroušek. Třetí ránu zasadil Ratíškovicím Janík. Aktivní Vaněk obral u lajny o míč Kundratu, našel před brankou soupeře Janíka, který se lehce obtočil kolem protihráče a střelou k levé tyči nedal gólmanu Myšákovi žádnou šanci.

Baník se snažil výsledek zvrátil. Na hrot útoku se vysunul stoper Kotásek, ale do šancí se hosté nedostali. Naopak domácí mohli z brejků přidat další branky. Jana Cíchu ale vychytal Myšák. Poslední ránu zasadil druhému týmu první A třídy Dušan Macko. Bývalý hráč Velké nad Veličkou a Mutěnic skóroval po rohovém kopu Vaňka.

„V první půli jsme udělali spoustu zbytečných chyb. Zkazili jsme hodně přihrávek. Naší hře prospěl příchod Jan Cíchy, Davida Vaňka a Jakuba Cíchy, kteří naši hru zklidnili a zpřesnili," řekl Bíla.

Hosté sice herně vyloženě nepropadli, ale kvůli chybám v defenzívě a nepřesné hře ve finální fázi odjeli z Blatnice s nepříjemnou porážkou. „Výsledek je pro nás hodně krutý. Prohrát takovým rozdílem jsme si určitě nezasloužili," uvedl nejlepší hráč hostí Petr Kotásek.

„V prvním poločase jsme měli více ze hry a byli i nebezpečnější. Bohužel jsme nedali žádný gól. Naopak co jsme po změně stran soupeři vlastními chybami sami nabídli, to využil. Blatnice ale vyhrála zaslouženě," pravil Kotásek.

Podle něj o výsledku a postupujícím rozhodla vyrovnávací trefa. „Byla chyba, že jsme rychle ztratili vedení. Kdybychom udrželi vedení déle, mohlo to být jiné. Vyrovnávací branka soupeři nakopla," dodal Kotásek.

Do čtvrtfinále Krajského poháru FAČR, které se hraje až na jaře, postoupilo i FC Veselí nad Moravou. Svěřenci trenéra Michala Vojtíškla zapomněli v domácím prostředí na nedělní debakl v Křenovicích a po velmi dobrém výkonu otočili zápas s Bučovicemi. Hosté sice vedli na Hodonínsku po brankách Posoldy a Pospíchala 2:0, ale Veselí dokázalo zápas otočit. Ve 37. minutě zavelel k obratu Luboš Janík, který krátce po změně stran přidal třetí branku Veselí. Vyrovnání zařídil Polách a pojistku přidal v závěru Černoch.

Blatnice i Veselí nad Moravou postoupily mezi osm nejlepších týmů vůbec poprvé.

2. kolo Krajského poháru: FK Blatnice – FK Baník Ratíškovice 4:1 (0:0)

Branky: 55. Vaněk, 63. Ondroušek, 68. Janík, 83. Macko – 54. Kopl

Rozhodčí: I. Zima – Stávek, J. Zima

Žluté karty: Ondroušek – P. Kotásek

Diváci: 150

Blatnice: Motyčka – Peřina, Cileček, Vyskočil, Soviš – Vavřík (53. Jakub Cícha), Schmeister (27. Jan Cícha), Macko, Ondroušek – Minařík (46. Vaněk), Janík.

Ratíškovice: Myšák – Kundrata, M. Koplík, P. Kotásek, Kadlčík – Kordula, L. Koplík, Vybíral (78. Imrich), M. Vacenovský – Kopl, T. Vacenovský.

Další výsledky 2. kola: FC Veselí nad Moravou – FC Bučovice 4:2 (0:1), Branky: 37. a 52. Janík, 47. Polách, 81. Černoch – 31. z penalty Posolda, 32. Pospíchal. SK Šlapanice – FK Blansko 2:2 (1:2), na penalty 7:6. FK Kunštát – FC Kuřim 2:2 (1:2), na penalty 10:9, Branky: Španěl, Šváb, rozhodující penalta Španěl – Vavřík, Straka. SK Slavkov u Brna – FK SK Bosonohy 4:0 (1:0), Branky: Kopunec, Líznar, Matocha, Michálek. Slavoj Podivín – RAFK Rajhrad 3:0 (1:0). Branky: Očenášek, Krajča, Halm z penalty. FC Ivančice – FK IE Znojmo 1:1, na penalty 5:4.

Vytisknout text k článku - Blatnice otočila duel s Ratíškovicemi ... Vytisknout - Blatnice otočila duel s Ratíškovicemi