VÝSLEDKY SOUTĚŽÍ:

Blansko útočí, první na řadě jsou Boskovice

Blansko útočí, první na řadě jsou Boskovice Blansko/Boskovice – Boskovičtí fotbalisté v derby s Blanskem po sloučení ještě nevyhráli. Za posledních osm sezon se utkali šestkrát, Blanenští čtyřikrát vyhráli, dvakrát byla remíza. A favoritem je Blansko i v dnešním utkání. „Doma chceme vyhrát, ale napsoledy jsme byli rádi za těsné vítězství 1:0," nepodceňuje svého soupeře trenér Blanska Michal Kugler.V jarním zápase v Boskovicích nabídly oba týmy divákům nudný a opatrný první poločas. Zápas pak rozhodla Jarůškova trefa z 50. minuty. „Blansko bylo na hřišti fotbalovější. My jsme nepotrestali dvě jejich chyby v prvním poločase. Oni měli tlak, lépe kombinovali po zemi a zaslouženě šli do vedení. My jsme se dostali do tlaku posledních dvacet minut a bohužel jsme nedali dvě tutovky," hodnotil prohru nejaktivnější hráč Boskovic Jiří Vorlický.

Boskovicím teď chybí zkušené opory týmu, gólman Švéda a záložník Preč. Blansku zase kanonýr Crhák, který nahrával v posledním měření sil Jarůškovi gólovou patičku. Odešel i Dupal a gólman Bednář. V přípravě Blansko mělo kvalitnější soupeře a plánuje pokračovat v ofenzívním fotbale.

„Je to doma, měli bychom vyhrát. Ale chci říct, že když s námi naposled Boskovice hrály na jaře, tak hrály velice dobře z hlubokého bloku. My jsme byli rádi, že jsme zvítězili 1:0. Týden na to pak nastoupili v úplně jiné sestavě v Rousínově a dostaly tam čtyřku. Čili ty týmy z našeho okresu se na nás vždycky velice dobře připraví a vyhecují k maximálnímu výkonu. Navíc mají Jirku Vorlického, který dokáže rozhodnout zápas i sám," myslí si Kugler.

A trenér Boskovic Milan Peša jeho slova potvrzuje. „Máme mladý a nezkušený kolektiv. Chceme na jarní hru naváat. Nemůžeme hrát s Blanskem, které má velice kvalitní tým, otevřený fotbal. Budeme vycházet ze zajištěné obrany, chceme využít každí chyby soupeře k rychlému brejku," uvedl.

Utkání začíná na stadionu na Údolní v Blansku dnes v půl páté odpoledne a můžete jej vidět i na Live TV. Odkaz najdete na stránkách JmKFS.

Ráječko jede k letošní premiéře v krajském přeboru do Kyjova. Ten sice patřil minulý ročník k hlavním favoritům, letos ovšem výrazně oslabil.

Derby A týmů Blanska a Boskovic

divize D 2007/08

Blansko – Boskovice 2:1

Boskovice – Blansko 2:3

divize D 2009/10

Blansko – Boskovice 0:0

Boskovice – Blansko 2:3

krajský přebor 2011/12

Blansko – Boskovice 3:3

Boskovice – Blansko 0:1

krajský přebor 2012/13

Blansko – Boskovice – so 11. 8., 16.30

Zdroj:http://blanensky.denik.cz/fotbal_region/blansko-utoci-prvni-na-rade-jsou-boskovice-20120810.html

Vytisknout text k článku - Blansko útočí, první na řadě jsou Boskovice ... Vytisknout - Blansko útočí, první na řadě jsou Boskovice

reklama
reklama

Kalendář JmKFS
září 2018
PoUtStČtSoNe
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30