Blansko se po výhře nad Bzencem vyšplhalo na špici tabulky

Blansko se po výhře nad Bzencem vyšplhalo na špici tabulky Blansko – Fotbalisté Blanska doma porazili Bzenec 2:0 a vyhráli tak už třetí utkání v řadě. Nahrávkou a gólem se blýskl Šenk.

Dva naprosto odlišné poločasy předvedli v sobotním zápase krajského přeboru fotbalisté Blanska. V tom prvním byli proti Bzenci bezradní, ten druhý zcela ovládli. Díky gólům Trtílka a Šenka vyhráli 2:0 a usadili se na prvním místě tabulky.

„Já nemám slov. Zaskočili jsme silné Blansko, vytvořili jsme si proti němu několik gólových šancí a ani jednu jsme neproměnili. Pak na nás asi trochu padla deka a ve druhém poločase jsme na svůj výkon nedokázali navázat," zhodnotil výkon svého týmu trenér Libor Škodík.

Jeho svěřenci svojí hrou Blansko opravdu zaskočili. Tým s nejlepší obranou v soutěži se ukazoval hlavně v útoku. Už v šestnácté minutě mohli hráči Bzence vést o tři góly, ale ani jednu z šancí neproměnili. Jen samotný Petr Kasala se hnal dvakrát úplně sám proti brankáři Blanska. Oba pokusy ale blanenský gólman Němec zlikvidoval včasným vyběhnutím. Když pak Kasala před poločasovým hvizdem navíc nastřelil tyč, ve tváři se mu zračil už hodně rozpačitý výraz.

Překvapení hráči Blanska se ale o přestávce vzchopili a ve druhé půli vběhli na trávník jako vyměnění. „Věděli jsme, že je Bzenec silný. Že to ale bude až takový rozdíl ve hře, to bylo překvapení pro mě i pro hráče. V poločase jsme si ale řekli, co zlepšit a nakonec se nám podařilo vyhrát," radoval se po utkání trenér Blanska Karel Jarůšek.

Zlomový moment přišel v padesáté páté minutě. Michal Šenk svým typickým průnikem po levé straně hřiště doběhl až k vápnu a když už to vypadalo, že míč skončí za čárou, poslal ukázkový centr na hlavu Trtílka, který v těžké pozici dokázal skórovat. A Šenk řádil dál. Jen o pár minut později utekl zdeptaným obráncům Bzence podruhé, dosprintoval až k bráně a tentokrát sám propálil zkušeného gólmana Pelíška.

Hosté už se nezmohli na odpor a místo zlepšení hry začali diskutovat o rozhodnutích rozhodčích. „Já jsem proti udělování karet a proti tomu, aby se pískal každý nesmysl. Takže já bych sudího určitě nekritizoval," hájil rozhodčí Jarůšek, z jehož týmu teď jde doslova strach. Blanenští se rozehráli a z posledních tří zápasů mají skóre 11:3. I díky němu se dostali do čela krajského přeboru. Novosedly totiž mají stejný počet bodů jako Blansko, ale právě horší skóre.

Přeskočit Jarůškovy svěřence ale může ještě Rousínov, jehož utkání s Mutěnicemi bylo v neděli kvůli nekvalitnímu terénu odloženo. „My ale hrajeme zápas od zápasu. Soustředíme se vždy na aktuální kolo," podotkl trenér Blanska.

Dobře si vedly v sobotním zápase i Boskovice, které proti Bosonohám daly už v prvním poločase tři góly a nakonec doma zvítězily 3:2. Ráječko si zase poradilo s Moravským Krumlovem 3:1 a stouplo tak v tabulce na šesté místo.

FK Blansko – Slovan Bzenec 2:0 (0:0)

Branky: 54. Trtílek, 62. Šenk

ŽK: 51. Šíp – 20. Hrotek, 79. Linhart

Diváků: 200

Vytisknout text k článku - Blansko se po výhře nad Bzencem vyšplhalo na špici tabulky ... Vytisknout - Blansko se po výhře nad Bzencem vyšplhalo na špici tabulky