Blansko rozstřílelo Krumlov a je druhé

Blansko rozstřílelo Krumlov a je druhé Blansko – Křivka nevyrovnaných výkonů fotbalistů Moravského Krumlova byla v Blansku zrovna dole. Nevypracovali si pořádnou šanci a odvezli si čtyřgólový debakl. „Měli jsme menší vůli po vítězství, domácí chtěli víc a podle toho to taky i dopadlo," hlesl po zápase krumlovský gólman Michal Bogner, který letos v přeboru vychytal už třikrát nulu. Loni dokonce patnáctkrát.

FK Blansko – FC Moravský Krumlov 4:0 (1:0)

13. Šenk, 69. Doležel, 75. Šíp, 87. Pernica

Diváků: 210

Blansko začalo i bez zraněných Jurana a Zouhara a nemocného Maráka tak jak slíbilo, aktivně, útočně. Po prvních pokusech začalo pršet. Šenk tedy neváhal a parádní střelou poslal domácí do vedení. „U prvního gólu jsme se nechali dostat pod tlak, nepovedl se odkop a Šenk to trefil dobře," uznal gólman hostí Bogner.

Po vstřelené brance fungovalo na hřišti prakticky jenom jedno mužstvo. Blansko sice drželo míč, přesněji kombinovalo a většinu času trávilo na polovině soupeře, ale v zakončení se mu nedařilo. Ve 30. minutě se vydali na výlet po levé straně i hosté, ale akce zakončená slabou střelou mimo jen dokumentovala jejich zmar.

Pak už zase útočilo Blansko. Jenže Doležel s Šenkem si ve vápně navzájem dávali přednost. V 34. minutě stále dotírající Trtílek vystihl odkop Bognera, ale šance z toho nebyla. Ve 43. minutě Pokorný pěkně zakroutil roh na hlavu Beneše, ale i ten mířil vedle brány.

Po přestávce si týmy vyměnily roli. Krumlov převzal iniciativu, vypadalo to, že domácí jsou se skóre nadmíru spokojeni. Přesto se hosté jen těžko dostávali do zakončení. Trestný kop Machotky zlikvidoval po celý zápas suverénní mladík Němec v blanenské bráně. „ Je to jednoduché říct, že je potřeba hrát celých devadesát minut, ale my opravdu vždycky něco prospíme. Jak v Bosonohách, tak v Ráječku i dneska," zlobil se na své svěřence za vlažný vstup do druhé půle trenér Blanska Karel Jarůšek.

V 62. minutě se ocitl sám před brankářem Šenk, ale balon poslal do nebe. Šenk se neprosadil ani o pár minut později. Prodlužující se trápení ukončili Blanenští v 69. minutě. Dvakrát faulovaný Trtílek poslal míč Šenkovi do strany, ten vrátil před bránu a tam už se mohl Doležel zeptat bezmocného Bognera, kam to chce.

Domácí se uvolnili a pokračovali v dobývání hostující brány. V 75. minutě se dočkal Šíp, který před tím dvakrát přestřelil bránu. Sebral odražený míč a ze třiceti metrů jeho nádherná střela zaplula za záda překvapeného Bognera. „Předtím ty střely nevyšly, teď jsem to vybojoval a práskl jsem to tam," usmíval se po utkání střelec třetí branky.

Drtivý závěr

Hosté se od té doby trápili a bylo jasné, že na nějakou změnu výsledku už nemají síly.

V domácí bráně Němec neměl moc práce, v 77. minutě si poradil s ojedinělým padáčkem a poslal zas spoluhráče do útoku. V 80. minutě Blanenští dokonale rozebrali obranu hostů, ale Beneš v dobré pozici poslal míč opět mimo. V 85. minutě zahodil další gólovku z prostoru penalty Doležel. O minutu později už mu střela zblízka sedla, tentokrát ale míč vykopl Bogner. V 87. minutě si vychutnal svou hvězdnou chvilku střídající Pernica. Naskočil si ve vápně na centr Bubeníčka a perfektní hlavičkou zavěsil na konečných 4:0. Krumlovský brankář se opět jen smutně ohlédl za míčem.

„První poločas snad neměl soupeř ani střelu na bránu. Ve druhé půlce jsme začali špatně, moc jsme roztáhli hřiště. Pak jsme je zatlačili a donutili je k chybám. Ty jsme i využili," zhodnotil Šíp výhru svého týmu. A co si myslí o zkažené statistice krumlovského gólmana Bognera? „Myslím si, že to nebyly jeho góly, dali jsme to po akcích a jejich obranné nedůslednosti. A mohlo to být ještě lepší. Bogner je dobrý gólman, ale dnes mu ty nuly nepomohly," smál se Šíp.

Mutěnice remizovaly v Boskovicích a Bzenec prohrál v Novosedlích, takže Blansko se usadilo na druhém místě za Rousínovem, který zvítězil na Spartě 3:1.

Vytisknout text k článku - Blansko rozstřílelo Krumlov a je druhé ... Vytisknout - Blansko rozstřílelo Krumlov a je druhé

Úřední zprávy JmKFS
07.12. - Úřední deska
07.12. - Termínová listina JmKFS pro jarní část soutěžního ročníku 2017/2018
01.12. - Nominace U13 + propozice na halový turnaj v Bratislavě 9.12.2017
30.11. - Komuniké KR č. 8 podzim 2017
29.11. - Výsledky Meziokresní soutěže ,, O pohár předsedy JmKFS"
23.11. - Komuniké ze zasedání VV JmKFS 13.11.2017
20.11. - Nominace na Meziokresní turnaj v Blansku 27.11.2017
20.11. - Výsledky U13, U14 na utkání BFZ - Bratislava 15.11.2017
20.11. - Doškolení licence C - 14.ledna 2018
16.11. - Úřední zprávy JmKFS č.19
09.11. - Doškolení UEFA B licence
09.11. - Nominace U13, U14 na utkání výběrů Bratislavský FZ - Jihomoravský KFS 15.11.2017